Rejser til Madrid med SKAN REJSER inkl. fly og hotel til Madrid
Afgange fra Sjælland og Jylland - ring og få et godt tilbud
OBS. Ring og få et godt tilbud på tlf. 33 13 23 50
PRISER
Under denne destination finder du ingen prisliste. Alle flypriserne varierer efter udbud og efterspørgsel og afhængigt af hvor tidligt/sent rejsen bestilles.
Derfor er det svært, at lave en prisliste hvor vi kan garantere at priserne holder – samtidig kan vi tilbyde op til flere hundrede hoteller på de forskellige destinationer.
RING DERFOR TIL ÉN AF VORES REJSEKONSULENTER OG FÅ ET GODT TILBUD PÅ LIGE DEN REJSE DER PASSER DIG.
Bemærk: På alle vores flyrejser er opholdet på egen hånd uden guide og der indgår ikke transport til/fra lufthavnen.
OBS. Kontakt vores dygtige rejsekonsulenter for at få et godt tilbud.
Madrid - 'Vivir a tope' Lev livet fuldt ud, dette er Madrids motto og ses med rette ved et besøg til denne fantastiske og storslået storby Madrid. Madrid med 2800 soltimer om året, vil du opleve et inferno af oplevelser under det rette lys og stemning.
Madrid er Spaniens metropol og hovedstad har det hele, og vi kan med rette anbefale at du tilrettelægger din ferie til Madrid grundigt, inden ankomst til denne unikke hovedstad. Madrid lever hele året rundt og har et væld af fiestaer, der afholdes i de utallige distrikter Madrid opdelt i.
Gå en tur ned af de Madrids store boulevarder og oplev en storby i fuld vækst og hvor gammel og ny stil mødes på en charmerende og harmonisk måde. Enhver der besøger Madrid vil blive imponeret af dens charme og energi og vil rette anbefale ”gud” og hver mand at tage dertil.
Madrid ligger i det geografiske centrum af Iberia 646 meter over hav overfladen og har lidt over 3 million indbyggere. Madrid har et af Europas bedste og mest effektive metro systemer og dækker mere end 220 km.
Der afgår i Madrid en metro for hver 3-4 min frem til kl. 01:30 om natten. Madrid lufthavn ligger ca 14 km. Fra Madrid centrum og det koster omkring 2,5 € med bussen (linie 200) og 1, 15 € med undergrunden (linie 8).
Hoteller
Grundet vores store udvalg af hoteller i Madrid, har det ikke været muligt at vise billeder af dem alle. Derfor har vi valgt at inddele hoteller i Madrid i kategorier (2, 3 og 4). Kategori 4 er vores bedste og dyreste i Madrid og kategori 3 vores mellemklasse hoteller i Madrid og kategori 2 vores billigste i Madrid. Alle værelser er med bad/toilet. Velkommen til Madrid.
Bestil rejsen
Rejsen kan kun bestilles ved telefonisk eller direkte henvendelse på vores kontor
© Copyright 2007 | Skan Rejser A/S | Trekronergade 110 | DK-2500 Valby | Tlf: + 45 33 13 23 50 | Fax: + 45 33 13 23 51 | Mail: info@skanrejser.dk